termodinamik

kadın ve erkek anatomisinin birbirinden farklı olduğunu hepimiz ergenlik dönemlerinde keşfettik ama aslında daha derinlerde farklılıklarımızın aslında gündelik hayatta her zaman görebileceğiniz olaylar olmuştur. kadın ve erkek arasındaki en bariz fark ise ısı sistemidir. vücudumuzun ortalama ısıları birbirinden çok farklıdır. mesela bir erkek aşırı ısınmışken kadınların ise uzuvları -el ve ayakları- ortalama ısılarını düşürmektedir. bunun sebebi ise kas sistemlerinin oranlarının birbirinden farklı olmasıdır. erkeklerin vücutlarındaki kas yüzdesi neredeyse bir kadınınkinden 2 katı kadar fazladır. bu kas dokunun asıl amacını bir çok kişi sadece gösteriş olarak görsede en önemli görevlerinden birisi vücut ısı yatımını sağlamaktır.
erkeklerin kasları bir iş yapılması esnasında elde ettikleri enerjinin bir 3'de 1'ini yaptıkları işe harcarken kalan 3'de 2'lik kısım ise ısı enerjisini olarak vücuda yayılmaktadır. kadınlar ise elde ettikleri enerjinin tamamını yaptıkları işe harcarlar. böylece erkek vücudundaki kaslar hem ısıtıcı hemde koruyucu görev yaparken kadınların kas sistemi ise sadece yalıtım yapnaktadır. kadınların kas yüzdesi daha düşük olduğundan dolayı kasları sadece hayati organların etrafında bulunurken erkeklerde ise bütün vücuda yayılmıştır.
onun için seks yaptıktan sonra ne kadar sıcaksın ya da ayakların üşümüş cümleleriyle karşılaştığınızda sebebinin ne olacapını bileceksiniz. işte şu kısacık yazıda kimsenin yaklaşmak istemediği bilimin gündelik hayatta ne işe yaradığını öğrenmiş oldunuz. bir de okulda öğrendiğiniz ısı iletimin gündelik hayatta ne yardımı dokuna bileceğini bir üstteki örnekle birleştirebilirsiniz böylece erkeğin ortaya çıkardığı ısı enerjinin daha soğuk olana gideceğini ve dengelenene kadar bu ısı iletiminin devam edeceğini bilmek fen derslerine daha ilgiyle bakmanıza yardımcı olacaktır. hocalarınıza bir daha hocam gündelik hayatta bu bilgiler ne işimize yarayacak? sorusunu yöneltmeden önce sadece çevrenize bir göz gezdirin o okulda öğrendiğiniz her bilgi hayatınızın bir anında işinize yarayacaktır.

0 kişi ise korktu kaçtı.:

Yorum Gönder

1 - aykırıyım yazıları tamamen yazarın ruh sarsıntılarının sonucudur. bunun karşısında olanlar anınıda geri püskürtülecektir.

2 - aykırıyım'a gelen her mail değerlendirilmeye alınmakla birlikte, bu konuda şüphesi olanlara intihar telkin edilecektir.

3 - aykırıyım yazılarına ve içeriğine burnunu sokma cesareti gösteren tüm canlılar tarafımca deformasyona uğratılacak, buna rağmen hala ısrarlı olanların da yaşama sevinçleri ellerinden alınacaktır.

4 - aykırım yazarına yazım esnasında "bira aç", "ateş ver" gibi emir cümleleri kullanılmayacaktır. aksini yapanlara bir lama gibi tükürülecektir.

5 - aykırıyım içeriği sabır, emek, çalışma, kan, ter, soluk, göz feri, göz nuru ve beyin suyu harcanarak oluştuğundan eleştiri yapılmayacaktır. yapılacaksa rasyonel bir tavır takınılacaktır. aksi davranışta bulunanlara mars'a ilk insanlı yolculuk ayarlanacaktır.

6 - aykırıyım'a asla ama asla fakat hiçbir zaman herhangi bir tavsiye sorulmayacaktır. aksi davranışta bulunanlar allahından buldurulacaktır.

7 - aykırıyım'ın görevini tam olarak yapabilmesi için her türlü lojistik destek şirket tarafından karşılanacaktır. aksi davranışta bulunanların suratına kezzap fırlatılacaktır.

8 - aykırıyım'a her daim mail ve hikaye gönderilecektir. bunun boş bir uğraş olduğunu düşünenlere bi tekme konulacaktır.

9 - yazarı yakın tanıyanlar sık periyodlar ve 4'lü efes dark paketiyle yanına uğrayacak ve hiç konuşmadan servis yapıp gideceklerdir. aksi davranışta bulunanların saçı başı yolunacaktır.

10 - bu bir manifestodur ve okuduğunuz anda kabul etmişsiniz demektir. hiç bir şekilde itiraz kabul edilemez. itiraz halindeyseniz bir mail ve 4'lü efes dark paketi yollamanız şarttır.