kadınlara güvenilmez


üç gün boyunca durmadan kanayıp da ölmeyen yaratığa asla güvenme! diye al bundy yıllar önce married with children dizisinde söylemişti. tabi ki o zamanlar pek dikkate almamıştım bu sözlerini ama kadınları tanıdıkça özlerinde ne olduğunu farketmeme yardım ettiler. bana karşı pek bir güvenilmez tavırları olmadı çünkü nedense kendimden önce gözlemlediğim örneklere bakınca kadınlara daha temkinli yaklaşmak gerektiğini öğrenmiştim ama ne kadar öğrenmiş olsam dahi amatörlük üzerimdeydi bu konu hakkında profesyonel olmadım.
erkeklere karşı yapılmış en büyük kadın güvenilmezliği konusu bana kalırsa askerdeki sözlü/nişanlıyı terk etmeleridir. hani bak sevgili falan demiyorum,bildiğin iki bireyin bir araya gelip ortak karar vermesi sonucunda aileleri haberdar etmeleri bu olayı seramoniye çevirdikten sonra hop adamın kilitli olduğu dönemde ilişkiyi bitirmeleridir. bunu bir kaç kişide gördüm ve bu adamların ne kadar çaresiz olduklarını ve ellerinden hiç bir şey gelemediği için içten içe kendilerini yediğini gözlemledim. bu kadınların nasıl güvenilmez olduğuna dair bir erkeği sarsabilecek en uç noktadaki bir örnektir. okul yıllarında aldatmadır, başkasıyla görüşmedir bunları hepiniz görmüşsünüzdür.
kadınların güvenilmez olduğuna dair en büyük örnek ise kendi hemcinsleri arasındaki dialogları yaşadıklarıdır. okul/iş hayatında kadınlar hep birbirlerinin ardından kazık atmasını becermişlerdir. birbirlerinin yüzüne gülebilirken iki dakika sonra başka bir sosyal ortamda hemen arkadaşım dediği kişinin ardından neler saydırabildiğini hepimiz gördük. birbirinin ardından bu kadar kuyu kazmaya meraklı başka bir canlı göremedim.

0 kişi ise korktu kaçtı.:

Yorum Gönder

1 - aykırıyım yazıları tamamen yazarın ruh sarsıntılarının sonucudur. bunun karşısında olanlar anınıda geri püskürtülecektir.

2 - aykırıyım'a gelen her mail değerlendirilmeye alınmakla birlikte, bu konuda şüphesi olanlara intihar telkin edilecektir.

3 - aykırıyım yazılarına ve içeriğine burnunu sokma cesareti gösteren tüm canlılar tarafımca deformasyona uğratılacak, buna rağmen hala ısrarlı olanların da yaşama sevinçleri ellerinden alınacaktır.

4 - aykırım yazarına yazım esnasında "bira aç", "ateş ver" gibi emir cümleleri kullanılmayacaktır. aksini yapanlara bir lama gibi tükürülecektir.

5 - aykırıyım içeriği sabır, emek, çalışma, kan, ter, soluk, göz feri, göz nuru ve beyin suyu harcanarak oluştuğundan eleştiri yapılmayacaktır. yapılacaksa rasyonel bir tavır takınılacaktır. aksi davranışta bulunanlara mars'a ilk insanlı yolculuk ayarlanacaktır.

6 - aykırıyım'a asla ama asla fakat hiçbir zaman herhangi bir tavsiye sorulmayacaktır. aksi davranışta bulunanlar allahından buldurulacaktır.

7 - aykırıyım'ın görevini tam olarak yapabilmesi için her türlü lojistik destek şirket tarafından karşılanacaktır. aksi davranışta bulunanların suratına kezzap fırlatılacaktır.

8 - aykırıyım'a her daim mail ve hikaye gönderilecektir. bunun boş bir uğraş olduğunu düşünenlere bi tekme konulacaktır.

9 - yazarı yakın tanıyanlar sık periyodlar ve 4'lü efes dark paketiyle yanına uğrayacak ve hiç konuşmadan servis yapıp gideceklerdir. aksi davranışta bulunanların saçı başı yolunacaktır.

10 - bu bir manifestodur ve okuduğunuz anda kabul etmişsiniz demektir. hiç bir şekilde itiraz kabul edilemez. itiraz halindeyseniz bir mail ve 4'lü efes dark paketi yollamanız şarttır.