bloglarla imtihanımız

çok eskiden blog yazardım ve bir dönem bloglar ülkenin resmen gündemine oturmuştu herkesin bir konu hakkında ya da her konu hakkında paylaşacak fikirleri vardı. kimi fikirler saçma sapan şeylerken kimi fikirler cidden ufkumu genişletiyordu. sabahlara kadar blog okurdum her konu hakkında bir şeyler öğrenebiliyordum. gel zaman git zaman bu blog olaylari biraz değişmeye başladı kişiler artık bloglarında bireysel becerilerini sergilemeye başlamışlardı bu dönem blogger'a takipçi sisteminin gelmesiyle başladı ve blogların sidebarında kaç kişinin takip ettiği gösteriliyordu. bu sistem hala devam etmekte twitter gibi sosyal mecralarda ya da instagram gibi uygulamalarda kaç kişi beni takip ediyor merakımız milletçe mevcut. hatta bu işi sektör haline getirip bot ya da organik takipçi satılmaktadır. neyse konu başka yerlere kaymasın. işte o kişisel becerilerin sergilendiği dönemlerde kişiler fotoğraf çekimlerini el becerilerini ya da başka bir becerisini sergilemeye başlayınca hanım kızlarımız boş durmadı ve yemek yapabilme becerilerini sergilemeye başladı. işte yemek bloglarının doğuşu ve hayatımıza girişi başladı şimdi kafayı çevirip etrafıma baktığım zaman bu bloglarda yazan arkadaşların bende yapabilirim nidasıyla türlü türlü yemekler yapılmaya ve bu yemeklerin egzantrik bir şekilde sunulmasıyla başladı. bu sunum muhabbeti şu an yeni gelin olmuş kadınlarımızda hala devam etmektedir. daha sonra hayatımıza makyaj blogları girmeye başladı baktım ki bizim memleketin alayı stilistmiş bunu da makyaj bloglarının giyim kuşam konusuna dönmesiyle fark ettim. erkek cephesinde ise bu tür faaliyetler pek yoktu çünkü erkekler için futbol ile alakalı bloglar doğmak üzereyken aslında pek sallanılmadığı farkedildi ve durdu. bu bahsettiğim kısa öz tarihçe 2006-2007 yıllarındaydı. gel zaman git zaman bu blog olayları yavaş yavaş yerini sosyal medya sitelerine bırakmaya başladı tembelliğimizden kaynaklı uzun uzun yazıları okumak yerine daha kısa öz şeylere ilgimiz arttı 140 karakterle herşeyi yapabildiğimizi fark ettik ama artık o 140 karakter bize yetmeyince flood denilen olaya aşina olduk. peki bunları neden mi yazdım bugün buraya çünkü o kadar zaman sonra tekrar blog yazmaya başlayınca düzenli takip ettiğim -teknoloji blogları- bloglar dışında acaba şimdi millet ne yazıyor diyerekten gezdiğim kişisel blogların hepsinin nasıl bıraktımsa hala aynı şekilde olduğunu görünce içimde kalacağına buraya kusayım istedim belki yıllar sonra dönüp tekrar bu yazıyı okuduğum zaman haklıymışım diyebilirim.

0 kişi ise korktu kaçtı.:

Yorum Gönder

1 - aykırıyım yazıları tamamen yazarın ruh sarsıntılarının sonucudur. bunun karşısında olanlar anınıda geri püskürtülecektir.

2 - aykırıyım'a gelen her mail değerlendirilmeye alınmakla birlikte, bu konuda şüphesi olanlara intihar telkin edilecektir.

3 - aykırıyım yazılarına ve içeriğine burnunu sokma cesareti gösteren tüm canlılar tarafımca deformasyona uğratılacak, buna rağmen hala ısrarlı olanların da yaşama sevinçleri ellerinden alınacaktır.

4 - aykırım yazarına yazım esnasında "bira aç", "ateş ver" gibi emir cümleleri kullanılmayacaktır. aksini yapanlara bir lama gibi tükürülecektir.

5 - aykırıyım içeriği sabır, emek, çalışma, kan, ter, soluk, göz feri, göz nuru ve beyin suyu harcanarak oluştuğundan eleştiri yapılmayacaktır. yapılacaksa rasyonel bir tavır takınılacaktır. aksi davranışta bulunanlara mars'a ilk insanlı yolculuk ayarlanacaktır.

6 - aykırıyım'a asla ama asla fakat hiçbir zaman herhangi bir tavsiye sorulmayacaktır. aksi davranışta bulunanlar allahından buldurulacaktır.

7 - aykırıyım'ın görevini tam olarak yapabilmesi için her türlü lojistik destek şirket tarafından karşılanacaktır. aksi davranışta bulunanların suratına kezzap fırlatılacaktır.

8 - aykırıyım'a her daim mail ve hikaye gönderilecektir. bunun boş bir uğraş olduğunu düşünenlere bi tekme konulacaktır.

9 - yazarı yakın tanıyanlar sık periyodlar ve 4'lü efes dark paketiyle yanına uğrayacak ve hiç konuşmadan servis yapıp gideceklerdir. aksi davranışta bulunanların saçı başı yolunacaktır.

10 - bu bir manifestodur ve okuduğunuz anda kabul etmişsiniz demektir. hiç bir şekilde itiraz kabul edilemez. itiraz halindeyseniz bir mail ve 4'lü efes dark paketi yollamanız şarttır.